9.6. 2016 sme opäť v Materskej škole na sídlisku Dušana Jurkoviča na Brezovej. Tento krát sme sa venovali hmyzu. Na slnečnom mieste v areáli materskej školy sme postavili hotel pre hmyz.

Takéto stavby sa realizujú v Nemecku od roku 1990 a sú aj u nás stále populárnejšie. Stavajú sa predovšetkým v ekozáhradách, ekocentrách aj v školách, kde slúžia ako vhodný prostriedok na ekologickú výchovu.

Vplyvom chemizácie v záhradníctve a poľnohospodárstve ubudlo veľa druhov hmyzu v krajine aj v mestách. Pomôcť prinavrátiť a zachovať hmyz v urbanizovanej krajine môže práve hmyzí hotel, ktorý slúži na rozmnožovanie a zimovanie užitočných a vzácnych druhov. Pred samotnou stavbou hotela sme preto deťom vysvetlili význam hmyzu pri opeľovaní kvetov, pri ekologickej rovnováhe v krajine. 

Do škôlky sme priniesli materiál, ktorý následne deti vkladali do hotela. Všetko, čo sme použili na výplň hotela, pochádzalo z prírody, išlo hlavne o trstinu, bazové a dubové drevo s navŕtanými dierkami, mach, hlinu, šišky a slimačie ulity. Niektoré "okienka" v hoteli sme nechali prázdne. Deti ich vyplnia materiálom, ktorý nazbierajú počas letných vychádzok. 

Projekt bol podporený Nadáciou Volkswagen Slovakia.